kalendarze na bloga

Centrum Terapii Uzależnień Duchowych
piątek, 30 czerwca 2017
KABAŁA - HIEROS GAMOS - WYKŁAD W TARABUKU

wtorek, 20 czerwca 2017
TAROT I KABAŁA. WYKŁAD W KSIĘGARNI NIEZNANEGO ŚWIATA

środa, 18 marca 2015
PRAGNIENIE
Wszystko, co istnieje ma w sobie pragnienie powrotu do Źródła. I wszystko do Niego powróci. W kabale ów świat jedności stworzenia ze Źródłem nazywa się olam haba ( światem przyszłym ). Mistycy chrześcijańscy identyfikują go z Rajem lub Królestwem, które nadejdzie. Lecz przecież wszyscy mamy je już teraz, w sobie. Czym ono jest? Tym, co rodzi w nas owo pragnienie... Miłością. W niej roztapia się każda ciemność, jaką ze sobą wleczemy. Starczy ją tylko rozświetlić... Rozświetlić światłem Źródła, które z nas emanuje. W tym sensie każdy jest Źródłem, nie przestając być sobą, czyli stworzeniem wywodzącym się ze Źródła... :)


http://ctud.blox.pl/resource/6e4d23eb8147c0cca0a747a8dd48ad65.jpg
wtorek, 17 marca 2015
LECTORIUM ESOTERICUM
Moi Drodzy :) Od kilku miesięcy pracuję z moim uczniem w Anglii, Michałem Zającem, nad wdrożeniem e-learningowego projektu o nazwie "LECTORIUM ESOTERICUM. Ezoteryczna Szkoła Jana Witolda Suligi". Szkoleniowy program LECTORIUM dotyczyć będzie Tarota, Kabały, Hermetyzmu, Alchemii oraz innych tradycji ezoterycznych i duchowych. Spotykać się będziemy nie tylko w necie, również w realu, LECTORIUM zamierza bowiem organizować wspólne wyjazdy słuchaczy i osób zainteresowanych do ciekawych, związanych z ezoteryką miejsc na całym świecie, łącząc ezo-turystykę z warsztatami, wykładami i rozmaitymi projektami badawczymi.  Ruszamy od kwietnia. Szczegóły już wkrótce :)

http://ctud.blox.pl/resource/LOGO_LE.0__Kopia__Kopia.jpeg
sobota, 16 sierpnia 2014
PARUZJI NIE BĘDZIE, PIOTRZE...

Kilka dni temu zaczepił mnie w pobliżu jednego z warszawskich centrów towarowych Piotr, mój niegdzisiejszy ( o jakże to dawne czasy były! ) współbrat w chrześcijańskiej wierze ze zboru ewangelickiego i oznajmił, że jest teraz Adwentystą Dnia Siódmego, ma prorocze sny, które wszystkie się spełniają, ostatnio zaś wciąż śni o rychłym Sądzie Ostatecznym i nadejściu Jezusa Chrystusa, po czym spytał co ja na to. „Spokojnie, Piotrze – odpowiedziałem. – Jezus nie  nadejdzie, bo nie jest nikomu potrzebny…”. Piotr spojrzał na mnie nieco nieprzytomny wzrokiem i i szybko odszedł zawiedziony moim brakiem wiary w Sędziego i Zbawcę-Mesjasza.

Trochę szkoda, bo gdyby pozostał dłużej,  wyjaśniłbym mu, czemu tak rzekłem. Otóż powiedziałem to, co powiedziałem Piotrku dlatego, że wedle mnie  ludzie nie potrzebują żadnych mesjaszy, żadnych boskich zbawicieli i sędziów, o jakich mówią mity różnych religii. Potrzebują czegoś całkiem innego. Czego? Miłości i wybaczenia. Potrzebują wybaczenia sobie tego wszystkiego, co uczynili przeciw sobie. Potrzebują miłości, która to przebaczenie rodzi. Nikt tego nie może im dać z zewnątrz. Mogą tylko ( i aż! ) sami sobie wybaczyć to wszystko, co Bóg dawno im już wybaczył i spojrzawszy na siebie z perspektywy Jego miłości zrozumieć, iż dopóty, dopóki nie pokochają samych siebie, nie są w stanie prawdziwie kochać innych takimi, jacy oni są. Jak tedy mogą im cokolwiek wybaczyć? W boskiej perspektywie wszystko jest wyrazem miłości lub jej potrzeby. Każda zbrodnia, każdy występek, każdy grzech skrywają w sobie tę potrzebę. Wystarczy ją dojrzeć i zrozumieć, że wszystko może się stać znakiem miłości i że z chwilą, gdy to odkryjemy w sobie, stajemy się wolni od ciążących nad nami (de facto noszonych w nas i wciąż osądzanych przez nasze ego) grzechów. Jeśli bowiem Bóg mnie kocha ( a gdyby tak nie było, dawno już bym nie żył ), to czemu ja nie mogę pokochać siebie? Czyżbym był „lepszy” od Boga? Bardziej niż On „sprawiedliwy”? Tak, tak, Piotrze… niekochanie siebie wcale nie jest wyrazem pokory. To najwyższy rodzaj pychy, która sprawia, że osądzając siebie i innych daremnie oczekujemy na nadejście Sędziego, tracąc dany mi przez Boga czas życia w miłości, szczęściu i radości, jakich moglibyśmy doświadczać każdego dnia, tutaj, dzisiaj i teraz… Pragniesz Piotrku zbawienia? Ok., to skoro tak, to pokochaj samego siebie. Jedynie w ten sposób naprawdę pokochasz Boga i innego człowieka… Wtedy pojmiesz, że apokalipsy i sądy ostateczne nosimy tylko w sobie. I że tam, gdzie wzrasta miłość siebie, przestają mieć one jakiekolwiek znaczenie :)   

czwartek, 14 sierpnia 2014
sobota, 28 września 2013
TAROT MAGÓW WZNOWIONY!!!

Kupno kart i kontakt z Wydawcą

link

wtorek, 14 maja 2013
O PIELGRZYMOWANIU (1)

czwartek, 09 maja 2013
INICJACYJNY ASPEKT NADANIA IMIENIA

środa, 24 kwietnia 2013
O MODLITWIE (3)

wtorek, 16 kwietnia 2013
O MODLITWIE (2)

O MODLITWIE (1)

czwartek, 07 marca 2013
KARMA, PRZEZNACZENIE, LOS...

wtorek, 26 lutego 2013
O REINKARNACJI I NIE TYLKO O NIEJ...

czwartek, 21 lutego 2013
GRA ŚWIATŁOCIENIA...

wtorek, 12 lutego 2013
O DUCHOWYM ROZEZNANIU LEKCJA PIERWSZA...

poniedziałek, 11 lutego 2013
MOJA PIRACKA WYPRAWA ;)

poniedziałek, 28 stycznia 2013
DUCHOWY OBŁĘD

poniedziałek, 21 stycznia 2013
AFRODYTA I EROS CZYLI PODRÓŻ W POSZUKIWANIU TEGO, CO NAJBARDZIEJ SKRYTE...

wtorek, 15 stycznia 2013
TAJEMNICE MANDALI. OPOWIEŚĆ PIERWSZA

poniedziałek, 07 stycznia 2013
GWIAZDA MAGÓW...

niedziela, 06 stycznia 2013
POCZĄTEK I KONIEC...

wtorek, 25 grudnia 2012
SOL INVICTUS - ŚWIATŁOŚĆ NIEZWYCIĘŻONEGO SŁOŃCA

poniedziałek, 17 grudnia 2012
SŁÓW KILKA O DUCHOWYCH TRADYCJACH I MISTRZACH

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 23